Svarbiausi vėdinimo sistemos privalumai

Kartais užduodamas klausimas, ar tikrai verta įrengti vėdinimo sistemą – dažniausiai dvejonių kyla dėl manymo, kad tai kainuos pernelyg brangiai, o nauda bus per menka. Vis dėlto, vėdinimo sistemos turi tikrai nemažai privalumų, tad tuomet, jei svarstote apie tokią galimybę, palanku juos įvertinti – galbūt tai padės paprasčiau apsispręsti. Taigi, kokie yra svarbiausi vėdinimo sistemų privalumai?

Užtikrinama oro kaita

Oro kaita įvairiuose pastatuose neretai vyksta per įvairius plyšius, tačiau dažniausiai siekiama, kad namai būtų kuo sandaresni. Vėdinimo sistema garantuoja, kad oro kaita vyks nuolatos, taigi, patalpose visada atšviežinamas oras ir užtikrinama higieniškesnė aplinka. Palanku tai, kad vėdinimo sistemos gali būti sureguliuojamos taip, kad oro kaita atitiktų poreikius, todėl galėsite džiaugtis kur kas gaivesniu oru.

Energijos taupymas ir geresnė oro kokybė

Nors neretai manoma priešingai, tačiau vėdinimo sistemos yra tausojančios energiją. Šiuolaikinė vėdinimo sistema leidžia džiaugtis kur kas kokybiškesniu oru namuose – tinkamai vėdinamose patalpose nesukaupia anglies dioksidas, drėgmė ir įvairūs kvapai, tad visada verta pagalvoti apie būtent tokią pasirinkimo galimybę. Jei nuolat skundžiatės prastu miegu, tikėtina, kad taip yra dėl prasto namų vėdinimo – tuo atveju, jei įrengsite vėdinimo sistemą, nakties metu galėsite kur kas geriau pailsėti.

Apsauga nuo pelėsio

Jei namuose yra pernelyg drėgna, anksčiau ar vėliau ims veistis pelėsis, kurio naikinimas neretai tampa tikru iššūkiu. Kad taip nenutiktų, svarbu garantuoti pakankamą patalpų vėdinimą, nes priešingu atveju neišvengsite nemalonaus „įnamio“. Įsirengę vėdinimo sistemą galėsite pamiršti tokius rūpesčius, ir jums nereikės papildomai naudoti drėgmės rinkiklių ar kitų įrenginių.

Mažesnis dulkių erkučių kiekis

Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai parodė, kad šiuolaikinės vėdinimo sistemos gali ženkliai sumažinti dulkių erkučių kiekį patalpose, todėl oras tampa kur kas sveikesnis. Vėdinimo sistemose papildomai galima naudoti specialius filtrus, kurie sulaiko tam tikrus alergenus, todėl alergiškų žmonių gyvenimo kokybė tampa kur kas geresnė.

Uždarose patalpose praleidžiame maždaug 90 procentų viso savo laiko, tad svarbu pasirūpinti, kad patalpose esantis oras nebūtų kenksmingas, o tą tikrai gali garantuoti vėdinimo sistemos.