Visiems norisi šilto ir jaukaus būsto, o tai pasiekti padeda tinkamai įrengti šilumos tinklai. Lietuvoje šildymo laikotarpis trunka maždaug pusę metų. Jo pradžią ir pabaigą, atsižvelgdama į temperatūros rodiklius, nustato savivaldybė. Įprastai šildymo sezonas Lietuvoje prasideda spalio viduryje ir baigiasi balandžio, gegužės mėnesiais.
Efektyvumas
Šaltuoju metų laiku nesušalti padeda efektyviai veikiantys šildymo tinklai. Jų kokybišką funkcionavimą nesunku patikrinti patiems. Jei inžinerinių tinklų sistema pasenus, šildymo kaštai pastebimai padidėję, o patalpose šiluma pasiskirsto netolygiai, akivaizdu, kad kažkas negerai.
Visgi dažnai pasirenkamai paviršiniai šilumos praradimo problemos sprendimo būdai. Tikimasi, kad namo renovacija, apšiltinimas ar sandaresnės durys ar langai išspręs šilumos praradimo problemas. Tačiau, kartais net ir atlikus moderniausią namo renovaciją ar pataisius šilumos tinklų sistemą, vis tiek neišvengiama tam tikro kiekio šilumos praradimo.
Šilumos perdavimo sistema funkcionuos efektyviai tada, kai inžinerinį šilumos tinklų projektą parengs kvalifikuoti inžinieriai, užtikrinantys profesionalius sistemos montavimo darbus bei kokybiškų medžiagų naudojimą.
3 žingsniai įrenginėjant šildymo tinklus
1) Projektavimas
Prieš pradedant montavimo darbus, būtina susikurti būsto šildymo sistemos koncepciją bei parengti sistemos techninį projektą. Rekomenduojama šią užduotį patikėti profesionalams, turintiems įvairios patirties projektuojant inovatyvias inžinerines sistemas. Jie galėtų įvertinti sistemos konstrukcijų patikimumą ir apskaičiuotų tinklo elementų gedimo tikimybę.
2) Įgyvendinimas
Akivaizdu, kad netinkamai įrengti šildymo tinklai tolygu neefektyviam šilumos perdavimui. Jie turi būti ne tik techniškai kokybiški, bet taip pat ir atitinkantys Slėginių vamzdynų naudojimo taisykles ir kitus teisės aktus. Dėl šių priežasčių rekomenduojama šilumos tinklų įgyvendinimo klausimais konsultuotis su specialistais, kurie padės atlikti viską pagal nurodytus reikalavimus.
3) Priežiūra
Kai šilumos tinklai jau įrengti, derėtų atkreipti dėmesį į jų funkcionavimo kontrolę. Ekspertų teigimu, šilumos perdavimo tinklai turėtų būti tikrinami kasmet, pasibaigus šildymo sezonui. Dažniausios gedimų priežastys – įrenginių amžius, degradacijos lygis ir eksploatacijos sąlygos, taip pat įtakos turi temperatūros ir slėgio parametrai.
KODĖL VERTA RINKTIS MUS?
Pagrindinė UAB „Projektai statyboms“ veiklos sritis – inžinerinių sistemų projektavimas ir projektų vykdymo priežiūra. Sprendžiame visus su inžineriniais projektais susijusius klausimus. Mūsų įmonėje dirbantys specialistai ne tik padeda parengti inžinerinius planus, bet taip pat derina darbus su atitinkamomis institucijomis – paruošia dokumentus teisėtam darbų vykdymui.
Kvalifikuoti projektuotojai gali parinkti optimaliausius sprendimus, taip taupydami Jūsų laiką bei pinigus. Patikėję šilumos tinklų projektavimo darbus profesionalams galėsite džiaugtis šiltais ir jaukiais namais, net ir šaltuoju laikotarpiu.